O wentylacji, klimatyzacji...

j zlecić byle komu.Sprawdzenie stanu wentylacjiWedług zasad bhp każdy system wentylacyjny powinien być, co jakiś czas, sprawdzany, ponieważ niesprawny system wentylacyjny może stać się przyczyną bardzo poważnych problemów, a nawet

O wentylacji, klimatyzacji... wentylacja gdańsk
Przy profesjonalnie zrobionej instalacji cieplnej i wentylacyjnej biurowiec nie powinien mieć żadnych problemów z pleśnią czy grzybem. Dlatego jest bardzo ważną sprawą i nie można jej zlecić byle komu.

Sprawdzenie stanu wentylacji

Według zasad bhp każdy system wentylacyjny powinien być, co jakiś czas, sprawdzany, ponieważ niesprawny system wentylacyjny może stać się przyczyną bardzo poważnych problemów, a nawet zagrażać zdrowiu osób mieszkających w domu lub bloku mieszkalnym. W domach i mieszkaniach można też zakładać czujniki wentylacyjne, czyli tzw. czujniki dymu i czadu, które włączą się, kiedy pomieszczenia zostaną zadymione lub zacznie się do nich ulatniać gaz. Jeżeli takie czujniki zaczną dawać ostrzegawcze sygnały albo mieszkańcy sami zauważą jakieś niebezpieczne symptomy, powinni od razu zadzwonić po straż pożarną lub przynajmniej zamówić przyjazd serwisu wentylacyjnego. Może on pojawić się w takim budynku mieszkalnym nawet w ciągu kilku minut.


Projekt jest ważny

Przy budowie nowego budynku projekt jest najważniejszy. Jednak wcale nie chodzi tutaj o jego wygląd z zewnątrz czy w środku, chodzi o konstrukcję i rozkład wszystkich niezbędnych elementów. Nie można przecież budować domu nie zapewniwszy sobie jakiegoś źródła ogrzewania, prądu czy choćby wentylacji. A jeżeli idzie o wentylacje to warto zrobić ją porządnie, ponieważ może okazać się ważniejsza od ogrzewania.

Jednak co takiego ważnego w naszym domu robi wentylacja. W skrócie doprowadza świeże powietrze do budynku a usuwa te 'zużyte'. Bez niej w budynku mielibyśmy pleśń, wilgoć i kilka innych mniej przyjemnych problemów.


Efekt kominowy

Efekt kominowy (ciąg, cug) ? zjawisko fizyczne powstawania spontanicznego przepływu cieplejszego gazu (np. powietrza) z dołu do góry w kominach. Efekt kominowy występuje też w szybach wentylacyjnych, szybach wind, szybach kopalnianych i wielu innych miejscach o pionowym układzie.

Siłą napędową efektu kominowego są różnice gęstości wynikające np. z różnicy temperatury pomiędzy powietrzem (lub ściślej: gazem) zewnętrznym, a wewnętrznym (w przewodzie komina). Słup wewnętrznego, ogrzanego powietrza jest lżejszy niż zimnego ? zewnętrznego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_kominowy