Naprawa auta - nic prostszego!

ające wyprowadzeniom dzielnika napięcia. Dwa z nich połączone są ścieżką o stałym oporze. Trzeci połączony jest ze ślizgaczem, którego położenie na ścieżce można regulować. Ścieżkę oporową wykonuje się z węgla, cermetu, tworzyw sz

Naprawa auta - nic prostszego!

Wikipedia o potencjometrze

Potencjometr (rezystor nastawny) ? występujący w postaci pojedynczego elementu, regulowany dzielnik napięcia. Potencjometr posiada trzy wyprowadzenia, odpowiadające wyprowadzeniom dzielnika napięcia. Dwa z nich połączone są ścieżką o stałym oporze. Trzeci połączony jest ze ślizgaczem, którego położenie na ścieżce można regulować. Ścieżkę oporową wykonuje się z węgla, cermetu, tworzyw sztucznych lub zwojów drutu oporowego.

Potencjometr działa na zasadzie klasycznego dzielnika napięcia. Typowym zastosowaniem potencjometrów jest regulacja prądu lub napięcia w urządzeniach elektrycznych np. głośności w sprzęcie audio, ale także w przemyśle i komunikacji (regulacja prędkości obrotowej silników, na przykład tramwajowych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencjometr


Koszt naprawy samochodu

Często nasze samochody ulegają awariom, które mogą znacznie ograniczać naszą swobodę oraz sprawiać, że nie możemy się nimi komfortowo i bezpiecznie poruszać. Niektóre z nich są niewielkie i nie wymagają nadzwyczajnych środków, ale inne mogą sprawić, że auto przez długi czas nie będzie nadawało się do użytku. W zależności od rodzaju usterki, możemy naprawić ją sami lub powierzyć odpowiedniemu specjaliście i w obu przypadkach powinniśmy przygotować się na konkretny koszt naprawy. Jedne z nich będą bardzo niskie i nie przyniosą nam niedogodności, a inne mogą zrujnować nasz portfel. Jeśli koszty naprawy będą bardzo wysokie, warto zastanowić się, czy bardziej nie opłaci się wymiana samochodu na nowszy model.


Wybór części zamiennych do auta

Jeśli nasz samochód uległ awarii, powinniśmy jak najszybciej podjąć działania w celu jego naprawy. Możemy przeprowadzić ją samodzielnie lub oddać auto do mechanika, ale najważniejszy jest wybór odpowiednich części zamiennych, które przywrócą mu sprawność. Podczas ich wybierania warto oczywiście kierować się tym, by pasowały do danego modelu, ale oprócz tego bardzo ważne jest także to, by były to produkty najwyższej jakości, dobrych producentów, którzy zapewnią nam ich wytrzymałość. Nie warto przy tym oszczędzać, ponieważ może się okazać, że zakupiona część będzie wadliwa lub popsuje się po bardzo krótkim czasie używania. Do zakupu części warto podchodzić odpowiedzialnie.