Kilka słów o zaproszeniach na ślub i nie tylko

Wiele z kartek zawiera też gotową treść życzeń świątecznych. Idea kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki masowemu rozwojowi poligrafii. W Polsce zwykle są wysyłane z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Mimo rozpows

Kilka słów o zaproszeniach na ślub i nie tylko

O kartce świątecznej z Wikipedii

Kartka świąteczna ? okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji.

Wiele z kartek zawiera też gotową treść życzeń świątecznych. Idea kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki masowemu rozwojowi poligrafii. W Polsce zwykle są wysyłane z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Mimo rozpowszechnienia poczty elektronicznej, która ograniczyła korzystanie z usług tradycyjnej poczty, kartki świąteczne z życzeniami nadal cieszą się ogromną popularnością. Wiele przedsiębiorstw zamawia własne projekty i wysyła je do klientów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_świąteczna


Sprzedaż kartek świątecznych

Produkcja kartek świątecznych jest bardzo dochodowym zajęciem zwłaszcza w okresie największych świąt religijnych. Zresztą osoby wyrabiające kartki świąteczne bardzo często zajmują się również wyrabianiem innego rodzaju kartek, dlatego nie powinny one mieć problemów z utrzymaniem swoich firm usługowych pod warunkiem, że nie będą za bardzo zawyżać cen oferowanych przez siebie usług.

Bardziej drogie mogą być kartki ozdabiane lub grające czy produkowane w bardziej nietypowych kształtach, jednak trzeba przyznać, że to od klienta zależy jakiego rodzaju kartkę wybierze z całego zestawu dostępnych w danym sklepie kartek. Sama sprzedaż kartek świątecznych prowadzona jest w bardzo różnych miejscach, zarówno w sklepach, jak i w kioskach.


Zaproszenia ślubne, zasady stylistyczne. Cytat z Wikipedii

Przy redagowaniu treści zaproszenia należy przede wszystkim sprawdzić pisownię odmiany nazwisk, nazwy kościoła lub urzędu, restauracji, gdzie odbyć ma się wesele lub przyjęcie. Zaproszenie nie powinno zawierać kropek na końcu akapitów. Treść najlepiej, aby była zwięzła, krótka i elegancka. Daty pisane w zaproszeniu powinny pisane być słownie, ale można słownie napisać jedynie miesiąc, a dzień i rok w formie cyfrowej. Zawsze stosujemy pełne imiona i nazwiska, a nie inicjały w treści. Ogólnie zasada jest taka, że im mniej skrótów, tym lepiej, pamiętajmy, iż jest to pismo oficjalne i musimy zachować elegancję i etykietę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne