Kilka słów o SEO z drugiej strony barykady

Dodane: 08-08-2014 09:59
Kilka słów o SEO z drugiej strony barykady SEO zza kulis to nie jest taka prosta praca. Wielu właścicieli firm nie rozumie, z jakiego powodu nie ma błyskawicznym efektów, albo czemu jest coraz drożej. Trzeba zrozumieć jeden prosty fakt - to, że pozycjonowanie jest coraz bardziej...SEO zza kulis to nie jest taka prosta praca. Wielu właścicieli firm nie rozumie, z jakiego powodu nie ma błyskawicznym efektów, albo czemu jest coraz drożej.

Trzeba zrozumieć jeden prosty fakt - to, że pozycjonowanie jest coraz bardziej popularne i staje się czymś tak oczywistym dla firmy, jak strona www, ma to swoje dobre i złe strony.

Oczywiste, że dobre jest to, że zwiększa się liczba potencjalnych klientów. Za tym jednak zwiększa się również konkurencyjność w branży, co czasami wypada dość kuriozalnie. Pozycjonowanie dopisują sobie do listy świadczonych usług prawie wszyscy, którzy zajmują się czymkolwiek związanym z internetem. Albo i nie związanym. Bo jeszcze rozumiem firmy zajmujące się tworzeniem stron, albo prowadzeniem fejsbukowych fanpejdży. Ale... Poligrafia? Naprawdę? Tak - naprawdę.

Więc teraz jest czas, żeby spojrzeć na drugą stronę medalu. A jest nią wzrost konkurencji w Google. Firmom się wydaje, że pozycjonowanie da się zrobić tanio. Cóż - może na jakieś wyjątkowo mało konkurencyjne frazy da się tanio. Ale takich jest już coraz mniej. Szkoda, bo prowadzi to do niezdrowej konkurencji cenowej, która tak naprawdę nie jest korzystna dla nikogo. pozycjonowanie bytom