Kiedy hormony dają nam się we znaki

ać codzienne funkcjonowanie. Objawów świadczących o niewłaściwej pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest wiele, dlatego jeśli zauważymy u siebie nagłą senność lub problemy ze snem, nadpotliwość, nieustające uczucie chłodu, d

Kiedy hormony dają nam się we znaki

Co świadczy o problemach z hormonami?

Chociaż rzadko się nad nimi zastanawiamy, hormony znacząco wpływają na nasze samopoczucie, a nierzadko ich nieprawidłowy poziom we krwi może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Objawów świadczących o niewłaściwej pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest wiele, dlatego jeśli zauważymy u siebie nagłą senność lub problemy ze snem, nadpotliwość, nieustające uczucie chłodu, drżenie rąk, zbyt mały lub nadmierny popęd seksualny, warto najpierw skonsultować się z lekarzem rodzinnym, a następnie odwiedzić endokrynologa. Powyżej zostały wymienione tylko niektóre z dolegliwości wywołanych nieprawidłową pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego, dlatego tylko lekarz specjalista może ustalić przyczyny tych dolegliwości.


Zdobywanie środków na leczenie rzadkich chorób

Zdarza się, że niektórzy pacjenci chorują na bardzo rzadkie schorzenia. Wówczas nawet badania, które mają zostać wykonane bardzo drogo kosztują. Wobec tego osoby prowadzące różnego rodzaju fundacje starają się zebrać środki finansowe pozwalające takim osobom na przejście drogich badań i podjęcie leczenia w Polsce czy za granicą. Większe lub mniejsze środki finansowe mogą być także zbierane na zasadzie zbiórek społecznych, które są prowadzone w takich miejscach, w których na co dzień przebywa bardzo wiele osób w różnym wieku. Dzięki temu udaje się w szybkim tempie zebrać pieniądze pozwalające niekiedy nawet na uratowanie życia osoby chorej na jedną z rzadkich chorób. Dlatego bardzo ważne jest, aby w momencie zachorowania na jedną z takich chorób nie poddawać się.


Diagnozowanie problemów psychiatrycznych pacjentów szpitala

Opieka psychiatryczna w szpitalach sprawowana jest zarówno nad pacjentami oddziałów psychiatrycznych, jak i nad osobami przebywającymi na innych oddziałach. Dzieje się tak dlatego, że również osoby ciężko chore, które chociaż nie posiadają żadnych zaburzeń psychicznych, mogą jednak popaść w depresję z powodu swoich fizycznych objawów. Wobec tego na wszystkich oddziałach szpitalnych prowadzone są zarówno konsultacje psychologiczne, jak i psychiatryczne. Pozwalają one nie tylko na wspieranie osób ogólnie chorych, ale też na diagnozowanie poważnych chorób psychiatrycznych. Osoby cierpiące z tego powodu będą wymagały długotrwałej pomocy psychiatrycznej, podobnie jest z osobami ciężko chorymi fizycznie.