Fakty i mity o o dzieży termoaktywnej

czy przy bieganiu. Nowoczesne materiały stosowane w odzieży termoaktywnej mają różny stopień kumulowania ciepła. Jednowarstwowa odzież termoaktywna w zupełności wystarczy na letnie sporty zewnętrzne jak i wewnętrzne, takie jak na

Fakty i mity o o dzieży termoaktywnej

Wielosezonowa odzież termoaktywna


Odzież termoaktywną możemy stosować nie tylko przy szaleństwach na stoku ale również przy innych sportach- typu jazda na rolkach, na rowerze, czy przy bieganiu. Nowoczesne materiały stosowane w odzieży termoaktywnej mają różny stopień kumulowania ciepła. Jednowarstwowa odzież termoaktywna w zupełności wystarczy na letnie sporty zewnętrzne jak i wewnętrzne, takie jak na przykład siłownia. Grubsza wielowarstwowa odzież termoaktywna jest przeznaczona do zastosowań głównie zimą lub przy niższych temperaturach.


Prać ręcznie czy w pralce?


Jeżeli masz odzież termoaktywna pewnie nie raz zastanawiałeś się w jaki sposób poprawnie o nią dbać. Przede wszystkim najbardziej chodzi o metodę prania oraz jakich detergentów należy używać do tego typu odzieży. Jeżeli masz pralkę, która posiada specjalny tryb dla odzieży sportowej to bez problemu możesz wyprać swoją odzież termoaktywną w pralce. Optymalną temperaturą dla prania odzieży termoaktywnej jest 30 stopni, taka temperatura na pewno nie zniszczy włókien a odzież zachowa swoje właściwości. Jeżeli natomiast twoja pralka ma tendencję do niszczenia zwykłych ubrań absolutnie nie powinieneś używać jej do prania odzieży sportowej i termoaktywnej. Zamiast tego lepiej postawić na pranie ręczne w letniej wodzie.


Zaawansowane materiały odzieży termoaktywnej


Można się zastanawiać jakie tak naprawdę właściwości mają włókna zastosowane w odzieży termoaktywnej. Zasada działania odzieży termoaktywnej jest bardzo prosta; odprowadzają pot i wilgoć od powierzchni ciała i utrzymują temperaturę, nawet kiedy są wilgotne. Jednym z popularniejszych materiałów na odzież termoaktywną jest wełna z merynosów. Taka odzież nie dość że w stu procentach naturalna to jeszcze bardzo dobrze sprawdza się w odzieży termoaktywnej. Poza wełną merynosów istnieją jeszcze inne, syntetyczne materiały, które spełniają taką samą rolę jak wspomniana wyżej wełna. Różnice powyższych materiałów są w zasadzie nieduże więc można dowolnie wybierać i przebierać pośród ofert sklepów z taką odzieżą.