Ekologicznie i oszczędnie - POS

Dodane: 01-09-2016 12:24
Ekologicznie i oszczędnie - POS preparaty do szamb

A Ty nie nadużywasz detergentów?

Detergenty nie są obojętne ani dla środowiska, ani dla naszego zdrowia. Lęk przed infekcjami bakteryjnymi sprawił, że wielu z nas przesadza z używaniem środków zawierających detergenty. W efekcie mamy problem z alergiami (zwłaszcza u dzieci). Chyba każdy zna osobę uczuloną na proszek do prania - nie ma nic przyjemnego w wysypce spowodowanej takim uczuleniem. Warto się zainteresować alternatywą, czyli ekologicznymi środkami, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale też dla nas.


Deficyt wody w Polsce

Woda - najważniejsza rzecz na świecie. Bez wody nie byłoby życia na naszej planecie. Z punktu widzenia biochemicznego jest niezwykle interesującym obiektem badania, bo ma wyjątkowe cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest ważna, jednak czy nie zapominamy o tym na co dzień?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania lasów, nic jej nie kumuluje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Przemysł spożywczy, a czystość

Przemysł spożywczy jest szczególny, ponieważ jakiekolwiek zaniedbania dotyczące higieny i czystości w tym segmencie mogą być bardzo groźne dla ludzi. Z tego powodu używa się specjalnych środków, dedykowanych do przemysłu spożywczego. Ich zadaniem jest nie tylko dokładne czyszczenie powierzchni, czy też urządzeń, powinny być również antybakteryjne. Reżim sanitarny w zakładach produkujących żywność powinien być zachowany. Na szczęście takie miejsca podlegają częstym kontrolom, a uchybienia zdarzają się rzadko.