Do domu - rolety, czy żaluzje?

wiele...Jak wybrać roletę? Na co patrzeć, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza? To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że jest wiele rodzajów rolet.

Dodane: 03-08-2014 10:07
Do domu - rolety, czy żaluzje? Jak wybrać roletę? Na co patrzeć, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza? To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że jest wiele...Jak wybrać roletę? Na co patrzeć, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że jest wiele rodzajów rolet.

Rolety można podzielić na te standardowe i na wymiar. Wiadomo, że pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, jednak jeżeli nasze okno nie mieści się w normach danego producenta, to trudno - musimy zainwestować w rolety na wymiar. Na wymiar trzeba też wybrać rolety na okna dachowe.

Rolety nie są szczególnie tanie, łatwiej i taniej jest zmienić kolor ścian, niż kupić nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja polecam zdecydować się na coś neutralnego, w raczej stonowanych odcieniach. Dobre będą wszystkie odcienie szarości, biel, delikatne beże, ewentualnie jasne brązy. Mocne kolory wymagają dopasowania do nich wystroju całego pomieszczenia, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest rodzaj mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna - można je założyć na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Zazwyczaj zakłada się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).