Dla każdej kobiety - o urodzie

ę atrakcyjnie. Faktycznie w praktyce to właśnie wyglądem możemy zwrócić na siebie czyjąś uwagę, możemy wydać się komuś wystarczająco atrakcyjni do tego, aby wejść w bliższą znajomość. Dlatego właśnie kobiety odwiedzają salony kosm

Dla każdej kobiety - o urodzie

Poprawianie wyglądu

Uroda to kwestia, na którą większość z nas zwraca uwagę, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, by dobrze się prezentować, by wyglądać i czuć się atrakcyjnie. Faktycznie w praktyce to właśnie wyglądem możemy zwrócić na siebie czyjąś uwagę, możemy wydać się komuś wystarczająco atrakcyjni do tego, aby wejść w bliższą znajomość. Dlatego właśnie kobiety odwiedzają salony kosmetyczne i fryzjerów, a panowie starają się o ładną sylwetkę chodząc na siłownię, czy uprawiając sporty. Znaczenie wyglądu jest istotne i nie ma co się oszukiwać, że nie jest on ważny. Warto jednak pamiętać, że nie najważniejszy..


Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała w

Medycyna estetyczna do Polski dotarła w latach 90. XX w. Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała w tym okresie Sekcja Medycyny Estetycznej, pierwsza rodzima organizacja na rzecz popularyzacji medycyny estetycznej w środowisku medycznym i poza nim. Wniosek o jej utworzenie złożono do PTL w 1993 roku. Od 2010 roku Sekcja Medycyny Estetycznej PTL funkcjonuje jako Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Od 2011 roku towarzystwo to certyfikuje lekarzy medycyny estetycznej według ściśle określonych kryteriów. Jedną z organizacji skupiających lekarzy medycyny estetycznej w Europie jest Międzynarodowy Związek Medycyny Estetycznej (fr. Union Internationale de Médecine Esthétique (UIME)) z siedzibą w Paryżu. Powstało ono jeszcze w latach 70. XX wieku i funkcjonuje do dziś, zrzeszając ponad 20 towarzystw medycyny estetycznej z różnych krajów, w tym polskie (od 1995 roku).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna


Zakres dermatologii

Dermatologia bada przyczyny i mechanizmy chorób skóry oraz poszukuje sposobów jej leczenia i zapobiegania dermatozom. W połączeniu z wenerologią jest jedną z podstawowych lekarskich klinicznych specjalności niezabiegowych. Tytuł specjalisty dermatologa i wenerologa uzyskuje lekarz medycyny po odbyciu określonego przepisami szkolenia (staże kliniczne, kursy specjalizacyjne itd.) w akredytowanych jednostkach i zdaniu egzaminu państwowego. Określenie "specjalność podstawowa" oznacza, że od lekarza przystępującego do kursu specjalizacyjnego nie wymaga się posiadania specjalizacji w innej dziedzinie, a jedynie dyplomu lekarza medycyny oraz prawa wykonywania zawodu. Dermatologia obejmuje:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia